23 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΣΤΕΡΣ ΤΟΥ Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. ΣΤΟΥΣ ΕΑΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 2024

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΡΕΚΟΡ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΑΡΥΔΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΑΜΠΟΥΡΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, ΣΤΕΛΙΑΡΟΥ ΑΙΜΙΛΙΑ, ΡΟΒΙΘΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΙΧΑΛΙΔΗΣ ΘΕΜΗΣ, ΣΑΡΑΚΑΤΣΙΑΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ, ΣΟΥΓΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΤΗ Η ΒΑΣΩ ΠΑΤΡΩΝΗ

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. στους Εαρινούς Αγώνες κολύμβησης ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ στις 30 και 31/3/2024 στο κολυμβητήριο Βασίλης Πολύμερος στην Νέα Ιωνία στον Βόλο.
Οι 4 αθλήτριες και οι 7 αθλητές του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β., κατέκτησαν 11 χρυσά, 8 αργυρά και 4 χάλκινα μετάλλια και θέσεις στις οκτάδες, αναδεικνύοντας την αγάπη τους για την άθληση και για τον υγρό στίβο.

Αναλυτικά:

Ατομικά αγωνίσματα:
Η Αιμιλία Στέλιαρου κατέκτησε 4 χρυσά μετάλλια στα 200μ, 400μ, 800μ και 1500μ ελεύθερο, στην κατηγορία Γυναικών 50-54.
Ο Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου κατέκτησε 4χρυσά μετάλλια στα 200 και 800μ ελεύθερο, 100μ και 200μ πεταλούδα στην κατηγορία Ανδρών 65-69.
Η επίδοση 3.33.28 στα 200 μ. Πεταλούδα του Κωνσταντίνου Παπαδημητρίου αποτελεί νέο Πανελλήνιο ρεκόρ στη κατηγορία Ανδρών 65-69.
Ο Θεμιστοκλής Μιχαηλίδης κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στα 100μ ελεύθερο, 2 ασημένια μετάλλια στα 50μ ελεύθερο και 200μ μικτή και χάλκινο μετάλλιο στα 100μ πρόσθιο, στην κατηγορία 60-64.
Η Αγγελική Καμπούρογλου κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στα 200μ, 2 ασημένια στα 50-100μ ύπτιο και 4η θέση στα 100μ ελεύθερο, στην κατηγορία 50-54.
Ο Χρήστος Ροβίθης κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στα 50-100μ ύπτιο και ασημένιο στα 1500μ ελεύθερο , στην κατηγορία 60-64.
Η Βάσω Πατρώνη κατέκτησε 2 ασημένια μετάλλια στα 200μ και 800μ ελεύθερο, 4η θέση στα 200μ μικτή και 6η θέση στα 50μ ελεύθερο, στην κατηγορία 25-29.
Ο Γιώργος Σούγγαρης κατέκτησε ασημένιο μετάλλιο στα 100μ ελεύθερο, 2 χάλκινα μετάλλια στα 50μ και 400μ ελεύθερο και 5η θέση στα 800μ ελεύθερο, στην κατηγορία 45-49.
Ο Τιμολέων Χατζηγεωργίου κατέκτησε ασημένιο μετάλλιο στα 1500μ ελεύθερο, 4η θέση στα 200μ ελεύθερο και 9η στα 50μ πεταλούδα και 100μ ελεύθερο , στην κατηγορία 35-39.
Ο Γιάννης Βολιώτης κατέκτησε 5η θέση στα 200μ ελεύθερο και στα 50μ πρόσθιο, στην κατηγορία 45-49.
Η Κατερίνα Ζώτσικου κατέκτησε 5η θέση στα 50-100μ ύπτιο στην κατηγορία 40-44.
Ο Χρυσόστομος Σαρακατσιάνος κατέκτησε 7η θέση στα 100μ-200μ ύπτιο , στην κατηγορία 45-49.

Επίσης στις Σκυταλοδρομίες οι θέσεις που κατέκτησαν οι αθλητές και αθλήτριες του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. είναι οι εξής:
1η θέση στα 4Χ50 ελεύθερο Γυναικών 40-49,
3η θέση στα 4Χ50 ελεύθερο Ανδρών 50-59,
4η θέση στα 4Χ50 ελεύθερο MIXED 50- 59,
4η θέση στα 4Χ50 μικτή ομαδική Ανδρών 50-59,